"האוניברסיטאות מתעלמות מהנחיות רובינשטיין – ומייחצנות ניסויים בחיות" (וואלה!)

העמותה למען מדע מוסרי לשרת החינוך: הפסיקי מיידית הזרמת כספי הציבור למטרה זו, המנוגדת לחוות דעתו של היועץ המשפטי; האוניברסיטאות: מדובר בצעד מקובל; לבנת: הנושא בבדיקה

תמר נהרי

העמותה למען מדע מוסרי שיגרה מכתב לשרת החינוך, לימור לבנת, בו היא טוענת כי ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) מעסיק לוביסטים ויחצ"נים לשם קידום קמפיין התומך בקידום נושא הניסויים בבעלי חיים תוך שימוש בכספי ציבור. העמותה, המתמקדת בפעילות משפטית וציבורית להגברת הפיקוח על ניסויים בבעלי חיים, טוענת כי הדבר נעשה בניגוד לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. במכתב מבקשת העמותה מלבנת "להפעיל סמכותה ולגרום להפסקה מיידית של הזרמת הכספים".

במכתב העמותה ללבנת, שנמסר על ידי היועץ המשפטי של העמותה, עו"ד חגי אשלגי, נטען בין היתר כי "ור"ה משתמש בסכומי כסף נכבדים מתקציב האוניברסיטאות למטרות פרסום, יחסי ציבור ושתדלנות לשם קידום קמפיין חדש ומקיף התומך בקידום נושא הניסויים בבעלי חיים. הקמפיין לא נולד יש מאין".

עוד נכתב במכתב העמותה כי "כיום, עומדות על הפרק שלוש הצעות חקיקה שונות הקשורות בניסויים בבעלי חיים, אשר התהוו עקב היעדר הפיקוח הראוי בנושא, ועקב תפקודה הלקוי של המועצה לניסויים בבעלי חיים". בעמותה טוענים כי "הקמפיין של ועד ראשי האוניברסיטאות ושל הקהילה האקדמית, התומך ומעודד ניסויים בבעלי חיים, נולד על רקע רצונם לעשות לובי לטובת עניינם, הן בקרב חברי הכנסת והן בדעה הציבורית. הגם שהדבר לכשעצמו אינו פסול, השימוש בכספי ציבור לשם כך – אסור ופסול".

לקריאת הכתבה המלאה באתר "וואלה!"

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.