אודות

העמותה למען מדע מוסרי (ע"ר) היא עמותה התנדבותית שהוקמה בשנת 2000 במטרה לצימצום הניסויים הנערכים בבעלי חיים בישראל, ולמניעת ביצועם של ניסויים מיותרים, אותם ניתן להחליף באמצעים חליפיים, שרבים כמוהם קיימים ויעילותם מוכרת על ידי הממסד המדעי. זאת, הן מתוך תחושת חובה כלפי בעלי חיים, שבבסיסה ההכרה כי זוהי חובתו המוסרית של האדם לעשות ככל שביכולתו כדי להימנע מפגיעה מיותרת בבעלי חיים; כמו גם מתוך דאגה לבריאותם של בני האדם, ומתוך ההבנה כי אמינותם של ניסויים בבעלי חיים ככלי לניבוי אפקטיבי של תוצאות מקבילות בבני אדם מוגבלת ביותר, ובמקרים רבים, אף מטעה.

לכן, הן מתוך דאגה לבני האדם והן מתוך דאגה לבעלי החיים, נאבקת העמותה למניעת עריכתם של ניסויים מיותרים בבעלי חיים ולהבטחה כי ניסויים ייערכו רק כאשר לא ניתן להימנע מכך.

לצורך כך נאבקת העמותה להגברת אכיפת החוק והפיקוח על הניסויים הנערכים בישראל, לחשיפת מידע לציבור והגברת השקיפות בקרב הגופים העורכים ניסויים והגופים המפקחים עליהם, לעידוד השימוש בפרוצדורות מוכרות ומאושרות המחליפות את השימוש בבעלי חיים, ולקידום פיתוחן של חלופות נוספות.

העמותה למען מדע מוסרי חברה בארגון "נח", ארגון הגג של הארגונים למען בעלי חיים בישראל והיא פועלת בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתחום.

פעילות העמותה מתמקדת במישור המשפטי, הציבורי והחקיקתי. העמותה למען מדע מוסרי אינה מעסיקה עובדים וכל בעלי התפקידים בה פועלים בהתנדבות.

בראשות העמותה עומדת גב' איילת סלעי-רייז.

Detect language » Hebrew

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *